E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Ayvaz ve Emo Ayvaz Yatırımlarını Artırıyor

Ayvaz ve Emo Ayvaz Yatırımlarını Artırıyor

15 Ağustos 2016 Pazartesi | FİRMA TANITIMI
45. Sayı (Temmuz-Ağustos 2016)

Tesisat sektörünün güçlü markası Ayvaz ve yüksek riskli alanların yangın güvenliği konusunda uzman Emo Ayvaz, 2016 yılında da yatırımlarını artırmaya devam ettiklerini bildirdiler...

Tesisat sektörünün köklü firmalarından Ayvaz, mayıs ayında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ISK SODEX 2016 fuarına katılarak yeni ürün ve sistemlerini ziyaretçilerine aktarma fırsatı bulmuştu. Dört gün süren fuar boyunca yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçiyi standında ağırlayan şirket, kompansatörlerden yalıtım ceketlerine kadar uzanan yeni ürünleriyle fuarın odağı olmuştu. ISK SODEX’in uluslararası anlamda bir öneme sahip olduğunu belirten Ayvaz A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut, fuar sonrasında yaptığı açıklamada; kompansatörler, esnek metal hortumlar, seviye kontrol cihazları, kondenstoplar, vanalar, yangın ve yalıtım ürünlerinden oluşan zengin bir ürün gamını fuarda sergilediklerini belirtti.

Fuarda özellikle Ayvaz Yangın Ürünleri ve Ari Armaturen ürünlerinin öne çıktığını dile getiren Alpagut, “Yangın ürünleri konusunda atılım yapmaya devam ediyoruz. Bu ürün grubuna son olarak izlenebilir kelebek vana, test drenaj vanası, akış ölçer ve yangın dolaplarını dahil ettik. Vana ve bağlantı ekipmanlarımızın tamamını FM onaylı ve UL listeli olarak sektöre sunuyoruz. Ayvaz, Yangın Ürünleri konusunda eksiksiz ürün gamına sahip bir şirket” diyerek genişleyen ürün gamına vurgu yaptı.TCG Sancaktar’da Ayvaz Ürünleri Kullanıldı
Ayvaz ürünlerinin bir çoğunun gemi inşa sanayiinde de kullanıldığını belirten Serhan Alpagut, geçtiğimiz günlerde denize iniş töreni gerçekleştirilen TCG Sancaktar gemisinde de Ayvaz ürünlerinin kullanıldığını söyledi. Alpagut, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için ADİK Tersanesi tarafından inşa edilen TCG Snacaktar projesinde Ayvaz Kompansatörleri, Tank ve Sintine Alarm Sistemleri’nin tercih edildiğini sözlerine ekledi.

Dış ticaretteki yeni sloganı: “Globally local”
Ayvaz’ın sürekli olarak geleceğe yatırım yapmayı görev edindiğini söyleyen Serhan Alpagut “Artık sadece Türkiye’de üreten ve dünyanın dört bir yanına ihracat yapan bir firma olmanın çok ötesindeyiz. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve attığımız yenilikçi adımlar sayesinde Ayvaz markasını küresel anlamda farklı bir noktaya taşıdık. Yeni sloganımız: ‘Globally local’. Yani küresel anlamda yerel” dedi.

“Globally local, uluslararası anlamda tanınan bir markanın ürün ve hizmetlerini farklı ülkelere sunarken ‘yerel bir marka’ gibi davranabilmesi demek; dünyanın büyük pazarları için ‘yerinde üretim’ yapmak demek” diyen Alpagut, şöyle devam etti: “Biz artık Avrupa pazarı için Bulgaristan ve Polonya’da, Rusya ve Çin’den gelen talepler içinse yine o ülkelerde kurduğumuz fabrikalarımızda üretim yapıyoruz. Bunun yanı sıra; Rusya, Ukrayna, İtalya, Almanya, Suudi Arabistan, Dubai, Polonya, Çin ve Kazakistan’da ise bölge ofislerimiz ve depolarımızla satış organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Geçen yılı hedeflerimizin de üzerinde, gayet başarılı kapattık. 2016 yılında yurt içi ve yurt dışında yine yüksek hedeflerimiz var ve bu hedeflere erişmek adına emin adımlarla yürüyoruz.”

Fuarların büyük-küçük tüm şirketler için yepyeni fırsatlar ve iş birlikleri doğurduğuna inandığını dile getiren Serhan Alpagut, “Fuarlar, mevcut ve potansiyel birçok müşterilerinize bir araya geldiğiniz yegane yerler. Şirketimizi ve ülkemizi temsil etmek için yurt dışında her yıl yirmiden fazla fuara katılıyoruz. Ayvaz olarak Türkiye’de üretiyor, 94 ülkeye satıyoruz. Başarılı ihracat çalışmalarımızın arkasında fuarların itici gücünün olduğunu biliyoruz” dedi.

Emo Ayvaz Sıfır Hata Prensibiyle Yola Devam Ediyor
Yüksek riskli endüstriyel tesislerin yangın algılama ve söndürme sistemlerinde uzman Emo Ayvaz da ISK SODEX fuarındaki standında yeni ürün ve sistemlerini misafirlerine anlattı. Gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında yüzlerce endüstriyel kuruluşa ve enerji tesisine hizmet veren şirketin Genel Müdürü Hatice Zehra Tonyalı, organizasyonun ardından yaptığı açıklamada; enerji, lojistik, ulaşım, gaz ve petrokimya gibi yüksek güvenlik seviyesinde yangın algılama ve söndürme sistemlerine ihtiyaç duyan firmalar için önemli bir çözüm ortağı olduklarını belirtti.


Emo Ayvaz Genel Müdürü Hatice Zehra Tonyalı

Bunun yanı sıra, periyodik bakımlar da yaptıklarını dile getiren Tonyalı; “2015 yılında vizyonumuzu tazeledik ve büyük bir atak gerçekleştirdik. Dünya kalitesinde iş yapmak, müşterilerimize optimum maliyetlerle çözüm sunmak için yönetim yapımızı yeniledik, uzman kadromuzu genişlettik, iş süreçlerimizi daha yüksek kalite ve verim sağlayacak şekilde yeniden düzenledik. Bu çalışmaların sonucunu da kısa sürede aldık. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından yeni müşteriler kazandık. Uzun süredir iş yaptığımız müşterilerimizin yeni projelerini de hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ciromuz bir senede iki katına çıktı, ürün ve hizmet gamımız genişledi” diyerek şirketteki gelişmelerin altını çizdi.

 


İlginizi çekebilir...

3M, Aşındırıcı Sistemlerden İş Güvenliğine, Yapıştırıcı ve Bantlardan Yangın Söndürme Sıvılarına Kadar Çok Geniş Bir Ürün Gamı Sunuyor

3M'in tersane ve metal işleme pazarlarından sorumlu satış ve pazarlama müdürü Ömer Dilber ile 3M ve tersane sektörü üzerine keyifli bir röportaj g...
2 Nisan 2019 Salı

Demo Marine

Demo Denizcilik Makina Elektrik Otomasyon, 2009 yılında Yalova'da kurulmuş bir firma......
18 Ekim 2018 Perşembe

Wilckens Nippon Boyaları Satış Direktörü Müjdat Dal: "Nippon'un Ana Stoğunun Türkiye'ye Gelmesiyle, Ürünlere Daha Kolay Ulaşılıyor"

3 yıl önce Nippon'un Avrupa ana stoğunun Türkiye'ye alınmasıyla çok büyük bir stoğa ulaştıklarını belirten Wilckens Nippon Boyaları Satış Direktörü Mü...
13 Mayıs 2016 Cuma

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.