E-Dergi Oku 

Teknik Yalıtımda Armacell Kalitesi Bütünleşik Sistem Çözümleri

Teknik Yalıtımda Armacell Kalitesi Bütünleşik Sistem Çözümleri

30 Mart 2018 | TEKNİK MAKALE
55. Sayı (Mart-Nisan 2018)
1.062 kez okundu

Armacell, profesyonel yalıtım işleri için koordineli, dikkatlice ve bütünüyle düşünülmüş sistem çözümleri sunuyor. Üstün fiziki özellikleri ile fark yaratan Armaflex esnek elastomerik kauçuk köpüğü portföyü, farklı ihtiyaçlara ve gereksinimlere cevap verecek şekilde geliştirilmiş:

Isı köprülerini engellemek ve uygulama kolaylığı yaratmak için Armafix Yalıtımlı Askı Sistemi portföyü (AF, Ultima, NH, X ve Ecolight); yangın güvenliğini yoğuşma kontrolü ile bir arada sunan Armaflex Protect ve yardımcı ürünleri (Armaprotect 1000 intümesan harç ve Armaprotect PP yangın durdurucu kelepçe); dış ortam uygulamaları ve agresif koşullara karşı dayanımları ile ön plana çıkan Arma-Chek (Silver, R ve D) ve Oka ürünleri (Okapak, Okatherm ve Okabell) ketlemekaplama ürün grupları.

Geniş bir yardımcı ürünler portföyü olan yeni jenerasyon Armaflex yapıştırıcıları (520, RS850, SF990, HT625, Ultima 700, Ultima RS850, Ultima SF990) ile uygulama rahatlığı ve kolaylığı sağlanıyor. 

ENERJİ TASARRUFU
Armacell yalıtım malzemeleri, üretiminde tüketilen enerji miktarından daha fazla enerji tasarrufu sağlayan birkaç malzemeden biri.

Armaflex üretiminde tüketilen enerjinin 140 katına kadar enerji tasarrufu gerçekleştiriyor. Artmakta olan enerji fiyatları, sertleşen enerji tasarrufu kanunları ve hızla etkisini göstermekte olan iklim değişikliği durumu göz önüne alındığında Armacell, gelecekte bina ekipmanlarının ve endüstriyel uygulamaların yalıtım konusunun çok daha büyük önem arz edeceğini düşünüyor.

AF/Armaflex Class 0 Premium; mükemmel enerji tasarrufu, güçlü su buhar difüzyon direnci sağlıyor. Güvenilir yoğuşma kontrolü, Class 0 yangın performansı ve dünyaca ünlü Armacell tecrübesi ile uluslararası onaylara sahip özel bir ürün. Entegre Microban® anti-mikrobiyel koruma sistemi, yalıtım altı korozyonun önlenmesine karşı etkili. Savunma kalkanı ekipmanın faydalı ömrünü uzatıyor. Yapıştırıcı, bant, yalıtımlı askı aparatları ve pasif yangın durdurucuları ile tam sistem çözümü sağlıyor. Güçlü ısı yalıtımının yanı sıra etkin akustik yalıtım da gerçekleşiyor.

YALITIM KALINLIĞI HESAPLAMA PROGRAMI
Mekanik ekipmanların ısı kaybı, yoğuşma veya donmanın zararlı etkilerinden korunması için gerekli yalıtım kalınlığı hesabı, ArmWin Yalıtım Kalınlığı Hesaplama Programı ile yapılabiliyor. ArmWin, TS EN ISO 12241 “Bina donanımları ve endüstriyel tesisatlar için ısıl yalıtımı-hesaplama kuralları” standardı uyarınca geliştirilmiş. ArmWin sayesinde örneğin yoğuşmayı engellemek için gerekli yalıtım kalınlığının hesaplanmasında; ortamın sıcaklık ve bağıl nem verileri ile ekipman geometrisi ve akışkan sıcaklığı bilindiği takdirde Armaflex portföyünden uygun kalınlık (ve boru malzeme durumunda çaptaki) ürün kolaylıkla tespit edilebiliyor. ArmWin Hesaplama Uygulaması aynı zamanda cep telefonları için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

ArmWin ile ayrıca; yüzey sıcaklığı, ısı akışı, akışkanın sıcaklık değişimi, su borularında donma süresi, optimal yalıtım kalınlığı hesapları da yapılabiliyor.

YAPI BİLGİ MODELLEMESİ
Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile yapıya dair planlama, tasarlama, inşa etme ve yönetmeyi kapsayan süreçlerin önceden ve tüm bölümler arasında koordinasyonla planlanabildiği bir 3D tasarım modeli oluşturulabiliyor. BIM sayesinde ekiplerin birlikte çalışması ve iletişim kurması çok kolay ve koordineli bir hale geldiği için projedeki uyuşmazlıklar kolayca dizayn aşamasında fark edilebiliyor ve böylece yapım aşamasında azami verim elde edilerek yapım maliyetleri ve proje süresinde ekonomi sağlanıyor, projenin ömrü boyunca verimli bir çalışma ortamı meydana geliyor.

Armacell’in ücretsiz BIM Eklentisi ile yapılar için teknik yalıtım malzemeleri dijital ortamda kolaylıkla planlanabilir duruma geliyor.

HASTA BINA SENDROMUNA ÇÖZÜM
İklimlendirilmiş sistemler, mikrop oluşumu ve bulaşması konusunda sorun oluşturabiliyor. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde bulunan küf, mantar ve koku oluşturan bakteriler sebebi ile iç hacim hava kalitesi, taze havaya kıyasla 10 kat daha kirli bir hale gelebiliyor. Bu gibi mikroplar ayrıca sporlar, ölü hücreler ve bunun gibi zararlı organik bileşikleri iç hacme salarak hasta bina sendromuna büyük katkı oluşturuyor. Mantar ve küf aynı zamanda yalıtım malzemelerinin bozulmasına da sebep oluyor. Kapalı gözenekli, güçlü su buhar difüzyon direncine sahip Armaflex ürünleri, böylece bu tehlikeye karşı pasif bir savunma ortaya koyuyor.


 


İlginizi çekebilir...

Gemilerde Seyir Feneri Sistemleri / Navigation Lights

Ömer AYDIN / Control Technic Elektrik Ltd....
1 Eylül 2020

Switchboard Maintenance Dağıtım Panosu Bakımı

CONTROL TECHNIC Elektrik Ltd. Şti. / Ömer Aydın...
4 Mayıs 2020

Taşınabilir Gaz Dedektörleri

İş güvenliği standartlarının gittikçe geliştirildiği, yaşanan olumsuz örneklerden çıkarılan derslerle şekillendirilen yeni regülasyonlar ve hayat değe...
26 Şubat 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.