E-Dergi Oku 

Yara Marine Technologies, NG3 ile Rıhtımda Yeşil Teknoloji Hizmetleri Sağlıyor

Yara Marine Technologies, NG3 ile Rıhtımda Yeşil Teknoloji Hizmetleri Sağlıyor

11 Şubat 2021 | HABERLER102 kez okundu

AB parlamentosu rıhtımda bir emisyon yasağı çağrısında bulunurken, Yara Marine Technologies, NG3 ile yeşil teknoloji hizmetlerini yeniden başlattı.
NG3 Satış ve Operasyon Müdürü Camille Chevreau, “Yara Marine Technologies gibi büyük ama çevik bir şirketle ortak olmaktan heyecanlı, kendinden emin ve gururluyuz ve uzmanlıklarından, mühendislik kapasitelerinden ve pazar ilişkilerinden yararlanmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.
AB parlamentosu geçtiğimiz günlerde MRV yönetmeliğinin ilk okumasında 2030 yılına kadar rıhtıma yanaşan gemilerden kaynaklanan sera gazı (GHG) emisyonlarının yasaklanması çağrısında bulundu.
Yara Marine Technologies'den Aleksander Askeland, “Bu, sektör için önemli bir adımdır. Emisyonları muazzam ölçüde azaltacak. Hem sera gazı emisyonları, hem de siyah karbon, SOx ve NOx gibi yerel hava kirliliği binlerce hayat kurtararak şehirlerimizdeki havayı temizliyor ”diyor.
Yasak, brüt tonajı 5000 veya daha fazla olan ve bir AB Üye Devletinin yetki alanı altındaki limanlara varan, bu limanlardan gelen veya limanlardan ayrılan tüm gemileri kapsayacaktır. Tüm pratik durumlarda, dokuz yıldan daha kısa bir süre içinde körfezde sera gazı emisyonlarının olmaması, kıyıda enerjiye bağlanan gemilerin artması anlamına gelir. AB Parlamentosu girişimine ek olarak, birkaç liman halihazırda 2025 yılına kadar körfezde sera gazı emisyonlarına yasak getirmektedir. Çin'de, bir yolcu gemisinin kıyıda güç kaynağı kapasitesi ile üç saatten fazla yanaşması halinde kıyı gücü kullanılacaktır.
Yara Marine Technologies, denizcilik endüstrisi için yeşil teknoloji portföyünü genişletmeye devam ediyor. IMO 2030 ve 2050 hedeflerine güçlü bir şekilde odaklanan Yara Marine Technologies, GHG emisyonlarını azaltmak ve ortadan kaldırmak için çeşitli teknolojilere yatırım yapacak.
Aleksander Askeland, "Yara Marine’nin rıhtımdan gemiye teknolojisi, normalde limandayken gemilere güç sağlamak için kullanılarak yakıttan tasarruf etmeye yardımcı olabilir. Dördüncü IMO Sera Gazı Çalışmasına göre; rıhtımdan enerji, gemilerden kaynaklanan genel sera gazı emisyonlarını oldukça azaltabilir. Gemi motorlarının ve jeneratörlerinin bakımını kolaylaştıracak ve rıhtımdaki gemiden gelen gürültüyü azaltacaktır ” diyor.
2010 yılının başından beri Yara Marine Technologies, emisyon azaltma teknolojisi endüstrisinde öncü oldu. Şirket kısa sürede kurulu 400'den fazla sistemle dünyanın en büyük yüksek kaliteli sistem sağlayıcılarından biri haline geldi.


 


İlginizi çekebilir...

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu

Hizmet İhracatçıları Birliği '2019 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları' etkinliği sektörün yaklaşık 64 milyar dolarlık ihracata ulaşılmasına kat...
28 Aralık 2020

9. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği'nin her yıl organize ettiği ve artık gelenekselleşen ''9. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmas...
25 Aralık 2020

KOSDER'den Denizci Öğrencilere Anlamlı Destek

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER), İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerine 27 adet dizüstü bilgisayar hediy...
25 Aralık 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.