E-Dergi Oku 

Covid-19 Küresel Salgını ve Tersanelerimiz

Covid-19 Küresel Salgını ve Tersanelerimiz

30 Nisan 2020 | YAYINCIDAN
63. Sayı (Mayıs 2020)
1.784 kez okundu

2020’nin ilk ayları acı haberlerle başladı. Elazığ depremi, çığ felaketi, İdlib’de askerlerimizin hedef alınması ve şehitlerimizin olması ulusumuzu derinden yaraladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ulusumuzun başı sağolsun. Öte yandan ülkemizde de yoğun bir mücadele verdiğimiz küresel Covid-19 yeni koronavirüs salgını; sağlık, sosyal ve ekonomik etkileri nedeniyle kaygılandırıyor. Başta sağlık çalışanları olmak üzere bu zor süreçte görevini canla başla sürdüren kamu görevlilerine başarılar diliyorum.

Dergimizin bu sayısında; GİSBİR Başkanı Murat Kıran, “Tersanelerimiz Tüm Tedbirleri Alarak Çalışmaya Devam Etmektedir” başlıklı yazısıyla, İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran koranavirüs konusundaki mesajıyla, TÜRKLİM Başkanı Hakan Genç “Limanlarımızın Sürdürülebilirliği Türkiye İçin Hayatı Öneme Sahiptir” başlıklı yazısıyla, İMEAK DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk “Sağlıkta ve Ekonomide Alınan Önlemlerle Koronavirüsle Mücadeleden En Az Hasarla Çıkacağımıza İnanıyoruz” başlıklı yazısıyla gündem hakkında görüşlerini okurlarımızla paylaşıyor. Yine, Gündem sayfalarımızda; TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası GEMİMO’nun “Gemi İnsanları Acil durum Zamanlarının Kilit Çalışanlarıdır” başlıklı bildirisini, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası GMO’nun tersenelerimizi yetkililerin açıkladığı sağlık tedbirlerini almaya davet eden bildirisini okuyabilirsiniz.

Sektörel dergiler güvenilir bilginin kaynağı olmayı sürdürecek
Kurucu başkanlığını yaptığım ve üyesi olduğumuz SEYAD Sektörel Yayıncılar Derneği Başkanı M. Vahit Mahmatlı’nın, yeni standartların ve iş yapış biçimlerinin oluşacağı yakın gelecekte uzmanlık dergilerinin sunduğu iletişim ortamlarının öneminin artacağına değindiği Covid-19 açıklamasını da okumanızı öneririm.

Bu zor günlerin geçeceğine, ulusça birlik ve dayanışma içinde güçlükleri atlatacağımıza inanıyorum. Gemi inşa sanayimizde tedbir alarak ofis çalışanları için uzaktan erişimle evden çalışmasının hayata geçirilmesini, tersanelerimizde gemi inşa ve bakım onarım işlerini sürdüren, lojistik hizmetlerinde çalışan işçiler için iş güvenliği ve hijyen uygulamalarının gerekliliğini vurguluyor, gerekli önlemleri alarak çalışmaya devam eden tersanelerimizi kutluyorum.

B2B Medya olarak biz de 13 Mart 2020 tarihi itibariyle hızlıca bilgilendirme yaparak, önlemlerimizi ve yeni çalışma koşullarımızı uygulamaya başladık. Kullandığımız ERP yazılımı ve bilgiişlem altyapımızın hazır olması sayesinde yayıncılığımızı, sektörel iletişim hizmetimizi kesintisiz olarak ve uzaktan erişimle evden çalışarak sürdürüyoruz.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Tersanelerimiz ve Limanlarımız Pandemi Döneminde Başarılı Bir Sınav Verdi

Dünyanın tüm ülkeleri için oldukça zor geçmekte olan küresel salgın dönemi, başta insan ve toplum sağlığı olmak üzere ulusal ve küresel boyutta ekonom...
28 Ağustos 2020

Gemi İnşa Sanayimizin Görünümü

Türkiye'nin en eski sivil toplum örgütlerinden olan GİSBİR'in Başkanı Murat Kıran ile yaptığımız röportajda; gemi inşa sanayimizin 2019 yılı d...
21 Şubat 2020

Dünya Gemi Siparişinde 4. Sıradayız

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin Ekonomi Buluşmaları serisinde DTO ile düzenlenen toplantıda, DTO Başkanı Tamer Kıran denizcilik endüstrimiz hakkı...
3 Ekim 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.