E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Eaton, Denizcilik Uygulamaları için Otomasyon Çözümleri Portföyünü Genişletiyor

Eaton, Denizcilik Uygulamaları için Otomasyon Çözümleri Portföyünü Genişletiyor

18 Ekim 2018 Perşembe / 16:23 | ÜRÜN TANITIMI
58. Sayı (Eylül-Ekim 2018)
16 kez okundu

DNV-GL sertifikası alan Eaton’ın ultra kompakt modüler parçalı-I/O sistemi XN300, artık denizcilik uygulamalarında da kullanılabiliyor. Eaton böylece, gemi imalatı sektörüne yönelik kapsamlı otomasyon portföyünü genişletiyor.
I/O sistemine ek olarak, denizcilik standartları EASY ailesinin programlanabilir kontrol rölelerine, XP500 endüstriyel serilerine, XV100 ve XV300 dokunmatik ekranlı kontrolörlerine ve XC152 kontrolörüne de verildi. Böylece, Eaton’ın entegre bağlantı ve iletişim teknolojisi SmartWire DT ile bir arada kullanarak gemi imalatındaki en gelişmiş dayanıklı otomasyon konseptlerini hayata geçirmek mümkün hale geldi.
Son model ekranları ve 3.5″ ila 21″ köşegenleriyle, Eaton’ın görselleştirme ürünleri en yüksek standartları karşılıyor. Cihazlar yalın ve esnek otomasyon çözümleri yaratmak için, CAN arayüzü yoluyla, XV300 I/O sistemine bağlanabiliyor. Sistem çoklu arayüzleriyle artırılmış bağlantısallık sunarken, entegre web sunucuları sayesinde, uzaktan görselleştirme ve cihaz yönetimi de mümkün. Veriler böylece kolay ve uygun bir şekilde herhangi bir HTML5 etkinleştirilmiş tarayıcı, hatta akıllı telefon veya tablet gibi cihazlar üzerinde dahi gösteriliyor.
Kompakt XN300 I/O sistemi fieldbus seviyesinde CANopen ağ geçidi kullanarak mevcut otomasyon çözümlerine entegre edilebiliyor. Gelişmiş tasarım ve basmalı teknoloji, durum ekranı da dahil, 12.5 mm x 102 mm’lik yüzey üzerinde 20 adede kadar kanalın yalın bir şekilde entegrasyonuna olanak tanıyor, bu da kullanıcıların bireysel kanalları takip edebilmelerini sağlıyor.
Pek çok akıllı özelliği sayesinde, XV3000 modülleri daha uygun maliyetli bir makine tasarımına katkıda bulunuyor. Bu da, örneğin dijital modüllerin çıkışlarının, merkezi olarak kapatılmalarının yanı sıra, grup olarak da çalıştırılabilmeleri ve birleştirilebilmeleri anlamına geliyor. Modele bağlı olarak, dijital çıkışlar karşıt fonksiyonları yerine getiriyor. Dahası, analog modüller referans gerilimleri, sıcaklık ölçümleri veya soğuk nokta kompanzasyonu gibi ek özellikleri de kapsıyor. Hızlı arka plan haberleşmeleri sayesinde, CANopen sistem ortamlarında dahi 1 milisaniyeden daha az tepki süreleri mümkün. Maksimum 32 nod ile istasyon konfigürasyonunu kullanırken, 640 adede kadar kanala erişim de mümkün. Bu özelliklerin sayesinde, XN300 I/O sistemi en talepkar denizcilik uygulamaları için bile mükemmel bir çözüm. Modüler I/O konsepti, değişikliğin gerekmesi durumunda herhangi bir zamanda esnetilebilen kişiye özel çözümler yaratmalarına olanak tanıyor.
Bu konsept aynı zamanda üçüncü şahıs cihazlarının Ethernet, CAN bus veya Profibus protokolleri yoluyla otomasyon çözümüne entegrasyonunu mümkün kılıyor. Dizel motor üreticileri tarafından yaygın olarak kullanılan SAE J1939 CAN protokolü ile otomasyon sistemini makine odasına bağlamak artık bir sorun teşkil etmiyor.


 


İlginizi çekebilir...

Layher İskele Sistemleri Tersane Şartlarında Bile Uzun Ömürlü

Layher Allround® (Flanşlı) İskele, başta endüstriyel tesisler olmak üzere, tersane, gemi yapım ve onarımlarında, sanat yapılarında, enerji santralleri...
29 Mart 2019 Cuma / 14:04

Askaynak, Clearosta ile Duman Emisyon Oranını Yüzde 40'a Kadar Azaltıyor

Askaynak, iş sağlığı ve güvenliğini üst düzeyde tutmak isteyen işletmeler için Clearosta örtülü elektrod ve özlü kaynak teli ürün gruplarıyla kaynak i...
18 Ekim 2018 Perşembe / 16:21

3M Silver Aşındırıcılar Artık Türkiye'de

Aşındırıcı ürünlerde yenilikçi ve iş verimliliğini arttırmaya yönelik çözümlerin yaratıcısı 3M, daha kısa sürede işlem yaparak istenen sonuca zamandan...
18 Ekim 2018 Perşembe / 16:19

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.