E-Dergi Oku 

Geleneksel Wartsila Müşteri Semineri

Geleneksel Wartsila Müşteri Semineri

19 Nisan 2019 | HABERLER
60. Sayı (Haziran 2019)
666 kez okundu

Geleneksel Wärtsilä müşteri semineri bu sene de denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti. 17 Nisan Çarşamba günü Divan Asia otelde gerçekleşen seminere tersaneler ve sektörün öncü firmalarından katılım yoğundu. Wärtsilä’nın farklı departmanlarından gelen, konusunda uzman beş kişinin sunumlarıyla devam eden seminerde, hem firmanın yeni ürünleri tanıtıldı, hem de tüm katılımcıların akıllarındaki sorular cevaplandı.


Wärtsilä Hollanda ekibinden SAM Electronics’i temsilen gelen Chris van Weerden, NACOS Platinum isimli köprü üstü sistemlerini tanıttı. Köprü üstüne kurulan bu sistem ile navigasyon ve otomasyonu düşünmeye gerek kalmadan, her türlü koşulda seyir kolaylaşıyor.
NACOS Platinum sunumunu takiben, Wärtsilä’nın yaklaşık bir sene önce bünyesine dahil ettiği ve alanında sektörün en iyilarinden biri olan Transas firmasından Aykut Çankaya, Fleet Operation System yani Filo Operasyon Sistemleri konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Denizde en yüksek güvenliğin sağlanması ve filo verimliliğini artırmak amacıyla dizayn edilen bu sistem hem seyir halinde hem de kıyıda, günlük operasyonu çok daha basitleştiriyor.


Akıllı teknolojiler ile sürdürülebilir toplumlar yaratma amacına bağlı kalarak ilerleyen Wärtsilä’nın bir başka önemli konu başlığı ise hibrid tug -römorkör ve gerçek hibrid sevk sistemleriydi. Akıllı teknolojiler ve yaşam döngüsü çözümleri konusunda global bir lider olan Wärtsilä, global iklim değişiklikleri, teknoloji gelişmeleri ve ekonomik büyüme doğrultusunda ürünlerini geliştirmekte ve bu hibrid römorkör sevk sistemleri de bunun en iyi örneklerinden biri.


Öğle yemeği arasından sonra ise katılımcıların heyecanla beklediği, Wärtsilä’nın yeni bebeği ve yakın zamanda tanıtılan Yüksek Devirli W14 Makine konusuna sıra geldi. İngiltere ekibinden sunum için gelen Greg Young, ürün ile ilgili gerekli tüm detayları anlatırken, şimdiden nasıl bir yoğun ilgiliyle karşılaşıldığının da altını çizdi. Sınırlı alan ve ağırlık, daha düşük COPEX, ve global denizcilik emisyon kurallarına uygun olabilmesi için tasarlanan bu makine, Wärtsilä müşterilerinin spesifik operasyonel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına portfolyaya eklenen en son ürünlerden bir tanesi olarak göze çarpıyor.
Son olarak gemilerde yakıt tasarrufu sağlayan EnergoFlow ve EnergoProFin sevk sistemleri çözümlerini tanıtan Hylke van Avendonk, ürünler hakkında detaylı bilgileri paylaşırken, aynı zamanda tüm sorulara yanıt verdi. 


 


İlginizi çekebilir...

Galataport İstanbul'da Knauf Güvencesi

Galataport İstanbul'da, sektörde en yüksek ürün kalitesi, geniş ürün gamı ve kapsamlı teknik danışmanlık ve hizmetleriyle bilinen Knauf'un ürü...
20 Mayıs 2020

GİSBİR Başkanı Murat Kıran: "Tersanelerimiz Tüm Tedbirleri Alarak Çalışmaya Devam Etmektedir"

Tersanelerimiz de sürecin en başından bu yana hatta virüs ülkemize girmeden önce bir dizi tedbiri hayata geçirmiş olup, bu süreçte devletimizin kararl...
4 Mayıs 2020

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yalıtım dergisi tarafından 2004 yılından beri aralıksız her sene düzenlenen ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başar...
4 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.