E-Dergi Oku 

1. Ulusal Çocuk ve Gemi Konulu Resim Yarışması Ödülleri Verildi

1. Ulusal Çocuk ve Gemi Konulu Resim Yarışması Ödülleri Verildi

22 Nisan 2019 | HABERLER255 kez okundu

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, üç tarafı denizlerle çevrili Ülkemizin çocuklarına denizi, gemiyi ve Gemi Mühendisliği mesleğini tanıtmak, merak uyandırmak ve sevdirmek amacıyla “1. Ulusal Çocuk ve Gemi” konulu resim yarışmasını düzenledi.
TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, onbir yıldır düzenlediği “Çocuk ve Gemi” konulu resim yarışmasını, bu yıl Türkiye genelindeki İlkokullar arasında düzenleyerek Ulusal boyuta taşıdı. Yarışmanın ödül töreni, 21 Nisan 2019 tarihinde Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gemi Mühendisleri Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tuzla Liman Başkanlığı’ndan Orhan Kapıcı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Birkan Onat, Kılavuz Kaptanlar Derneği adına Kaptan Yusuf Koç, Tuzla Sivil Toplum Kuruluşları Platformu temsilcileri ve Şengül Özpağda, GİSAŞ’dan Operasyon Müdürü Muammer Uzun, GMO üyeleri, eser sahibi öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra yarışmanın ana sponsoru STM A.Ş.’den Kıdemli Gemi Mühendisi Osman Acıpınar, Destek Sponsorlaru JOTUN’dan Gökhan Coşkun, Destek Sponsporu BMC firması yetkilisi ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, GMO üyesi Gürsel Yıldız ve ailesi, Destek Sponsoru Layher’den Bora Çelebioğlu, Destek Sponsoru ve GMO üyesi Kadir Şinasi Yalçınkaya ve ailesi, Destek sponsoru Beyaz Saray Otel yetkilisi Ertuğrul Al ve Basın sponsor Neta Ajans yetkilisi Meral Er’in katılımları ile gerçekleştirildi.


Mardin, Muş, Erzurum, Samsun, Düzce, Mersin, Aydın, Denizli, Antalya, Ankara ve İstanbul illerinden ödüllerini almaya gelen öğrencilerimiz ve ailelerinin, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan alınması ardından Gemi Mühendisleri Odası’nda kahvaltı ikram edildi. GMO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı, öğrencilere Gemi Mühendisliği mesleği hakkında bilgilendirme yaparak, GMO Tanıtım filmini öğrenciler ile beraber izledi. Sonrasında, Başkan koltuğuna oturan Türkiye Birincileri Atakan Çimen ve Rüveyda Asan’ın başkanlığında Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Toplantı salonunda toplantı yapıldı. Toplantı sonrasında, 1. Ulusal Çocuk ve Gemi konulu resim yarışmasının ödül töreni için Tuzla Rumeli Kültür Merkezi’ne gidildi.


Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı’nın açılış konuşması ile başlayan tören, aileler, öğretmenler ve dereceye giren eser sahibi öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Bostancı, Gemi Mühendisleri Odası organizasyonuyla, onbir yıldır düzenlenen yarışmaya olan ilginin her yıl giderek arttığını, bu yıl Türkiye genelinde 46 iln katılım sağladığını açıkladı. Türkiye ve Bölge derecesi ile sergilenmeye değer 40 eser sahiplerini tebrik ederek, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkmasına vesile olan öğretmenlerine teşekkürlerini sundu.
Tören, Türkiye ve Bölgelerde derece alan öğrencilerin ödüllerinin dağıtılması ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük payı olan yarışma sponsorlarına plaket takdimi ile devam etti. Toplu fotoğraf çekimi ve Tuzla Marina Viasea Akvaryum gezisi sonrasında, Gemi Mühendisleri Odası’nda ikram edilen akşam yemeği ile program sona erdi.


 


İlginizi çekebilir...

Galataport İstanbul'da Knauf Güvencesi

Galataport İstanbul'da, sektörde en yüksek ürün kalitesi, geniş ürün gamı ve kapsamlı teknik danışmanlık ve hizmetleriyle bilinen Knauf'un ürü...
20 Mayıs 2020

GİSBİR Başkanı Murat Kıran: "Tersanelerimiz Tüm Tedbirleri Alarak Çalışmaya Devam Etmektedir"

Tersanelerimiz de sürecin en başından bu yana hatta virüs ülkemize girmeden önce bir dizi tedbiri hayata geçirmiş olup, bu süreçte devletimizin kararl...
4 Mayıs 2020

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yalıtım dergisi tarafından 2004 yılından beri aralıksız her sene düzenlenen ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başar...
4 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.