E-Dergi Oku 

İzdüşüm...

İzdüşüm...

26 Mayıs 2021 | YAYINCIDAN
67. Sayı (Mayıs 2021)
966 kez okundu

Otuz yıllık meslek hayatımın vicdanıma yüklediği sorumluluk gereği, Özdemir Asaf’ın çok beğendiğim ve sıkça tekrarladığım “Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler” dizesinde özetlediği “kirlenme” konusunda okurlarımızın hoşgörüsüne güvenerek birkaç satır yazmak istedim. Bireysel hayatımızın yanı sıra, sosyal, siyasal, kültürel, ekonomik hayatın içinde de doğru ile yanlış, iyi ile kötü her zaman olmuştur. Şahsen yasaların, yönetmeliklerin, tüzüklerin, etik kuralların vs. tümünün doğrunun, iyinin yerleşmesi ve geliştirilmesi için yapıldığına inanırım. Kurucu başkanı olmaktan gurur duyduğum, Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) kurulduğu tarihte, iletişim bilimi ve mesleğinin özel bir alanı olan, bizim mesleğimiz “sektörel yayıncılık” için “Sektörel Yayıncılık Meslek İlkeleri” ile “Sektörel Yayıncılık Etik Kuralları”nı belirlemişti. Bu sayfanın arkasında yer verdiğimiz manzumeyi, sektör dergileri ve meslektaşlar arasında doğru ile yanlış, iyi ile kötü değerlendirmesi yaparken, bir de bu açıdan bakarak okumanızı öneririm.

Türk denizciliğinin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği’nin (KOSDER) 4. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı mart ayında yapıldı. Pınar Kalkavan Sesel başkanımızın şahsında yeni Yönetim Kurulu’nu kutluyor ve başarılar diliyorum. Güncel sayfalarımızda, “Yeni Gemi İnşa Edilmesinin Teşvikine dair Yönetmelik” hakkında, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ile KOSDER Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamalara yer verdik. Açıklamalarda değinildiği gibi yönetmeliğin hayırlı olmasını ve gemilerimizin yenilenmesi yönündeki sürecin hızlanmasında faydalı olmasını temenni ediyorum.

Gemi İnşa Sektörümüz İhracat Rekorları Kırıyor
Gemi yat ve hizmetlerinde sektörümüz ihracat rekorları kırıyor. Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cem Seven; Başarıyı hazırlayan girişimler, ihracatta avantajlı olduğumuz balıkçı gemileri, römorkörler, feribotlar ve megayatlar kategorilerinde potansiyel fırsatlar konularında sorularımızı yanıtladı. Söyleşimizi keyifle okuyacağınızı umuyorum. Deniz, liman, petrol ve lojistik yönetim uzmanı Capt. Shipbroker Atilla Akbaş “Türk Savunma Teknolojisi Hindistan’a Denizaltı İnşa Edecek”, Control Technic Elektrik Ltd. Şirketinden Ömer Aydın “Oil Mist Detector/Reina del Pacifico Faciası” başlıklı yazılarıyla içeriğimizi zenginleştirdi. Yazarlarımıza teşekkür ederim.

Geçmiş Ramazan bayramınızı tebrik eder, yaz aylarında daha sağlıklı ve umutların yeşerdiği güzel günler dilerim.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Kontrollü Normalleşme ve Fuarlar

Aşılamanın yaygınlaşması, toplumsal bağışıklığın sağlanmasına yönelik çalışmalar sonucunda Türkiye'nin alanında lider fuarları tek tek düzenlenmey...
15 Eylül 2021

Bataryalı Gemiler ve Bataryaların Geleceği

Günümüzde enerjiye karşı olan talep her geçen gün artarken fosil yakıtların kullanımının hem dünyaya saldığı sera gazları hem de sınırlı olması nedeni...
23 Şubat 2021

Gemilerde Kullanılan Yakıtların Dönüşümü Araştırmaları Hız Kazandı

Pandemi döneminde önemi artan B2B iletişim kanalları içerisinde uzmanlık dergileri öne çıkıyor....
11 Aralık 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.