E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
ARMACELL
STANDART POMPA

IMEC ve Türkiye Denizcilik Federasyonu Önemli Bir Buluşmaya İmza Attı

IMEC ve Türkiye Denizcilik Federasyonu Önemli Bir Buluşmaya İmza Attı

18 Ekim 2018 Perşembe / 15:38 | HABERLER
58. Sayı (Eylül-Ekim 2018)

IMEC (The International Maritime Employers' Council) Başkanı ve V. Group Global Direktörü Kaptan Rajesh Tandon, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) Başkanı Erkan Dereli, TÜRDEF Delegesi ve Pearl Naval Şirket Sahibi Gürhan Burak Alkoç ile V. Ships Glasgow Personel Departmanı Operasyon Müdürü Kaptan Özgür Yılmaz, Conrad Hotel’de kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdiler.

IMEC Başkanı kuruluşun faaliyet alanları ve üyeleriyle iş birlikteliği konularını gündeme getirdi. IMEC’e 200’den fazla armatörlük ve gemi işletme kuruluşunun üye olduğunu, 300 bine yakın personel istihdam edildiğini, 20 sendika ile anlaşma sağladıklarını, 600 kişilik stajyer eğitim programları olduğunu ve farklı tiplerde 11 binden fazla gemilere hizmet sağladıklarını belirtti. Ancak, Kaptan Rajesh bu organizasyonun maalesef Türkiye’de yaygın olmadığını, hatta yeterince bilinmediğini ifade etti. Üye olan kuruluşların IBF, IMTF, personel problemlerinin azalmasına yönelik IMEC gemi denetleri, arabuluculuk hizmetleri, düzenli sirkülerler ile farkındalık oluşturulduğu gibi başlıkların altını önemle çizdi.

TÜRDEF Başkanı Erkan Dereli, Federasyon çatısı altında 19 üye STK dernek ve 4 onursal üyenin bulunduğunu ve bu kuruluşlarda da toplam üye sayılarının 12 bin civarında olduğunu belirtti. Ayrıca, 7 ayrı şehirde temsilcileri bulunduğunu sözlerine ekledi.

IMEC Başkanı Kaptan Rajesh, TÜRDEF’i de üye kuruluşları arasında görmekten memnuniyet duyacaklarını ve IMEC’in aktivitelerini ve faydalarını, Türkiye’de birlikte daha büyük kitlelere ulaşarak anlatabileceklerini belirtti. Başkan Dereli bu konu ile ilgili girişimde bulunacaklarını ve Türk Denizciliğinin sorunlarının çözülmesi noktasında bu birlikteliğin önemli fayda sağlayacağını ve bu oluşumun TÜRDEF’in kuruluş amacına ve vizyonuna uygun olduğunu, dolayısıyla bu konuda öncülük yaparak, üzerlerine düşeni gerçekleştireceklerini söyledi.

Toplantı kapsamında, Türk denizciliğinin genel sorunları, işletme, piyasa koşulları, Türk personelinin yurtdışına açılması, uluslararası ikili anlaşmalar, mütekabiliyet ve denklik gibi konularda da görüş alışverişinde bulunuldu.


 


İlginizi çekebilir...

Türk Denizcilik Sektörü Anadolu Sigorta Güvencesinde

Sunduğu denizcilik sigortası ürünleriyle yıllardır ticari yük gemilerinin yanı sıra özel ve ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaat/yenileme pro...
18 Ekim 2018 Perşembe / 15:56

Kastamonu Entegre, Japon Oshima Tersanesi'ne İnşa Ettirdiği Gemiyi Teslim Aldı

Ağaçtan üretilen panel sektörünün dünya çapındaki aktörlerinden Kastamonu Entegre, dünyanın en önemli tersanelerinden Japon Oshima Tersanesi ile yaptı...
18 Ekim 2018 Perşembe / 15:54

Mas Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ürek Oldu

Pompa ve pompa sistemlerinde Türkiye'nin yerli sermayeli en büyük üreticilerinden Mas Grup'ta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardım...
18 Ekim 2018 Perşembe / 15:51