E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
ARMACELL
STANDART POMPA

Sefine Tersanesi 500. Geminin Tamirini Kutluyor

Sefine Tersanesi 500. Geminin Tamirini Kutluyor

26 Temmuz 2018 Perşembe / 15:41 | HABERLER
57. Sayı (Temmuz-Ağustos 2018)
237 kez okundu

Sefine Tersanesi, 500. gemi tamirini yaparak şirket için önemli bir kilometre taşına ulaştı.

SBI Jaguar isimli gemiyle tamir edilen gemi sayısı 500’e ulaşan Sefine Tersanesi, düzenlediği bir törenle bu başarısını kutladı. SBI Jaguar gemisi armatörünün de katıldığı törende Sefine Tersanesi Gemi Bakım Onarım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Güngör ile Tersane çalışanları yer aldı. Pasta kesimiyle kutlanan bu özel günde SBI Jaguar gemisi armatörüne de Sefine Tersanesi’ni tercih ettiği için günün anısına plaket takdim edildi. 

Törende açıklamalar yapan Gemi Bakım Onarım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Güngör, “Müşterilerimize mükemmel hizmet sunabilmek adına imkanlarımızın sürekli geliştirilmesine verdiğimiz önemi sürdürmekle birlikte, onların ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayıp kendilerini memnun edebilmek için armatörlerimiz ile oldukça yakın çalışıyoruz” dedi. 

Sefine Tersanesi’nden Yeni Ar-Ge Merkezi
Türkiye’nin en iyi tersaneleri arasında yer alan ve güçlü teknolojik altyapısı sayesinde sektörün gelişimine yön veren Sefi ne Tersanesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen Ar-Ge merkezi ile gücüne güç katmaya devam ediyor. 

Sektörde Ar-Ge merkezine sahip sayılı tersanelerden biri olan Sefine Tersanesi, bu konuda bir zihniyet değişikliğine giderek; üretimin sürekliliğinden, kalitenin denetlenmesine, çevre dostu çözümlerden verimlilik çalışmalarına kadar, planlama ve yönetimsel anlamda sektöre ürün ve inovasyon hizmeti vermeyi amaçlıyor.

İnovasyon, kalite ve teknoloji alanlarında yatırımlar yapan Sefine Tersanesi, kritik proje ve teknolojiler üretip, Ar-Ge hizmetlerini her geçen gün daha geniş kapsamlı hale getirerek; yeni ürün geliştirme ve çözüm odaklı çalışmalar yapmayı misyon edinip, tersanecilik sektörünü ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Sefine Tersanesi, ayrıca sektörün önemli sıkıntılarından biri olan çevrenin korunmasına ilişkin yeni düzenlemeleri, çevre odaklı gelişmeleri ve değişen trendleri de dikkate alarak, merkezinde gerekli çalışmalara yer verecek.


 


İlginizi çekebilir...

SMM Hamburg, 4-7 Eylül 2018'de Yapılacak

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen dünyanın en önemli denizcilik fuarlarından SMM Hamburg, 4-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilec...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:57

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Türk Loydu Arasında Yeni Dönem

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Türk Loydu arasında işbirliği imkanlarının ve alanlarının genişletilmesi, yeni çalışmalarda ikili iş ilişkilerin üst s...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:53

Denizcilik Sektörü Tek Çatı Altında Buluşacak

Exposhipping Expomaritt İstanbul, 15. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı 16-19 Nisan 2019 tarihleri arasında, İMEAK Deniz Ticaret Odası adına ...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:50