E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Sefine Tersanesi 500. Geminin Tamirini Kutluyor

Sefine Tersanesi 500. Geminin Tamirini Kutluyor

26 Temmuz 2018 Perşembe / 15:41 | HABERLER
57. Sayı (Temmuz-Ağustos 2018)
40 kez okundu

Sefine Tersanesi, 500. gemi tamirini yaparak şirket için önemli bir kilometre taşına ulaştı.

SBI Jaguar isimli gemiyle tamir edilen gemi sayısı 500’e ulaşan Sefine Tersanesi, düzenlediği bir törenle bu başarısını kutladı. SBI Jaguar gemisi armatörünün de katıldığı törende Sefine Tersanesi Gemi Bakım Onarım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Güngör ile Tersane çalışanları yer aldı. Pasta kesimiyle kutlanan bu özel günde SBI Jaguar gemisi armatörüne de Sefine Tersanesi’ni tercih ettiği için günün anısına plaket takdim edildi. 

Törende açıklamalar yapan Gemi Bakım Onarım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Güngör, “Müşterilerimize mükemmel hizmet sunabilmek adına imkanlarımızın sürekli geliştirilmesine verdiğimiz önemi sürdürmekle birlikte, onların ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayıp kendilerini memnun edebilmek için armatörlerimiz ile oldukça yakın çalışıyoruz” dedi. 

Sefine Tersanesi’nden Yeni Ar-Ge Merkezi
Türkiye’nin en iyi tersaneleri arasında yer alan ve güçlü teknolojik altyapısı sayesinde sektörün gelişimine yön veren Sefi ne Tersanesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen Ar-Ge merkezi ile gücüne güç katmaya devam ediyor. 

Sektörde Ar-Ge merkezine sahip sayılı tersanelerden biri olan Sefine Tersanesi, bu konuda bir zihniyet değişikliğine giderek; üretimin sürekliliğinden, kalitenin denetlenmesine, çevre dostu çözümlerden verimlilik çalışmalarına kadar, planlama ve yönetimsel anlamda sektöre ürün ve inovasyon hizmeti vermeyi amaçlıyor.

İnovasyon, kalite ve teknoloji alanlarında yatırımlar yapan Sefine Tersanesi, kritik proje ve teknolojiler üretip, Ar-Ge hizmetlerini her geçen gün daha geniş kapsamlı hale getirerek; yeni ürün geliştirme ve çözüm odaklı çalışmalar yapmayı misyon edinip, tersanecilik sektörünü ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Sefine Tersanesi, ayrıca sektörün önemli sıkıntılarından biri olan çevrenin korunmasına ilişkin yeni düzenlemeleri, çevre odaklı gelişmeleri ve değişen trendleri de dikkate alarak, merkezinde gerekli çalışmalara yer verecek.


 


İlginizi çekebilir...

Uzmar, Towage Şirketi Svitzer 'a 2 Römorkör' ü Teslim Etti.

Römorkör imalatında uluslarası bir üne sahip Uzmar Tersanesi, 12 Mart 2019 tarihinde düzenlenen törenle iki RAstar 3200 sınıf eskort-towage römorkörü ...
13 Mart 2019 Çarşamba / 17:26

Mega Ro-Ro Gemisi Türk Bayrağı'yla Sefere Çıktı..

Türkiye'nin en büyük Ro-Ro operatörü U.N. Ro-Ro'nun Akdeniz İş Birimi'ne bağlı olduğu Avrupa'nın denizcilik ve lojistik devi DFDS, Akd...
7 Mart 2019 Perşembe / 15:53

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran'dan 'İstihdam Seferberliği' Kampanyasına Destek

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran 'Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliğinde elimizi taşın altına koyacağız.'...
6 Mart 2019 Çarşamba / 16:27

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.