E-Dergi Oku 

Orta Doğu Ekonomik Birliği ve Piri Reis Üniversitesi İşbirliği ile Uluslararası Ekonomi Konferansı

Orta Doğu Ekonomik Birliği ve Piri Reis Üniversitesi İşbirliği ile Uluslararası Ekonomi Konferansı

5 Ekim 2020 | HABERLER146 kez okundu

“Middle East Economic Association”nın 19. Uluslararası Konferansı Piri Reis Üniversitesi ev sahipliğinde 9-11 Ekim 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek.
214 yerli ve yabancı akademisyenin 30 ayrı oturumda 110 tane çalışma sunacağı konferans, Orta Doğu Bölgesi, Türkiye ve Dünya Ekonomisi ile ilgili farklı konuların tartışılacağı çok zengin bir içeriğe sahip bulunuyor. Konferansın ana temasını Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesinde Uluslararası Ticaret ve Sürdürülebilir Kalkınma oluşturuyor. Açılış konuşmaları Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ve MEEA Başkanı Prof. Dr. Wasseem Shahin tarafından yapılacak olan konferansın “keynote” konuşmacısı dünyanın en önemli iktisat tarihçileri arasında sayılan Prof.Dr. Şevket Pamuk olacak. Online olarak gerçekleştirilecek konferansın katılımı herkese açık olacak. Konferans bağlantı bilgilerine ve program detaylarına meea2020.pirireis.edu.tr adresinden ulaşılabiliyor.
Konferans iktisat ve finansın belli başlı güncel konularının tartışıldığı paralel ve davetli panellerin olduğu üç gün sürecek. Konferans günlerinde farklı temalarda konuşma yapacak davetli konuşmacıların da bulunduğu özel oturumlar ayrıca planlanmış durumda. Bu oturumlarda Prof. Dr. Ragui Assaad, Prof. Dr. Erinç Yeldan, Prof. Dr. Güven Sak, Prof. Dr. Şebnem Kalemli Özcan, Prof. Dr. Caroline Krafft, Prof. Dr. Hurşit Güneş, Prof. Dr. Sevda Demiralp, Prof. Dr. Gregory H. Bauer ve Prof. Dr. Fatma Doğruel başta olmak üzere birçok değerli akademisyen konuşma yapacak. Konferansın kapanış günü ise özellikle makro iktisadi politikalarının tartışıldığı ve Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Prof. Dr. Refet Gürkaynak ve Dr. Murat Üçer gibi konuşmacıların olduğu FED özel oturumu ile sonuçlanacak.
Konferansın ilk ve ikinci gününde Covid-19 Pandemisinin Türkiye ekonomisi üzerine etkilerinin tartışıldığı iki panel toplantısı düzenlenecek. Ayrıca özellikle Orta Doğu bölgesinin ve genel olarak tüm Dünya’yı yakından etkileyen göç konusunun tartışıldığı farklı iki özel oturum ilgilenenler için planlanmış. Bu konuları tamamlayacak şekilde başta emek piyasası gelişmeleri olmak üzere, bölgesel eşitsizlikler, uluslararası ticaret, eşitsizlik ve kalkınma temalarında birçok oturum gene ilgilenenler tarafından üç gün boyunca takip edilebilecek.
Türkiye’den ve yurt dışından birçok akademisyenin ve üniversitenin katılım göstereceği toplantıda ayrıca Dünya Bankası (WB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) gibi uluslararası ve ulusal kuruluşlardan da katılımcılar olacak.


 


İlginizi çekebilir...

Türk Denizciliği Teknopark İstanbul'la Güçleniyor

Türk savunma sanayiinin Ar-Ge ve inovasyon merkezi Teknopark İstanbul denizcilik alanında pek çok başarılı projeye ev sahipliği yapıyor....
22 Eylül 2020

Donanmamızın Gücüne Güç Katacak Proje Yarın Teslim Ediliyor

Türk Deniz Kuvvetleri'nin gücüne güç katacak olan sınıfının en yüksek yerlilik ve millilik oranına sahip Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botları'...
22 Ağustos 2020

BAU'dan Denizcilik ve Global Strateji Merkezi

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından direktörlüğünü emekli Tümamiral Cihat Yaycı'nın üstlendiği '˜BAU Denizcilik ve Global Strateji Merkez...
23 Temmuz 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.