E-Dergi Oku 

Norveçli Armatör, MAN Energy Solutions'ın Dijital Çözümlerine Güveniyor

Norveçli Armatör, MAN Energy Solutions'ın Dijital Çözümlerine Güveniyor

4 Kasım 2020 | HABERLER142 kez okundu

MAN Energy Solutions’ın veriye dayalı hizmeti PrimeServ Assist ve dijital platformu MAN CEON ile birlikte en yeni tahrik ve emisyon teknolojileri ile çevre dostu balıkçılığın peşinde olan Norveçli Odd Lundberg'i destekliyor.
MAN Energy Solutions, önemli balıkçılık segmentindeki dijital hizmet teklifleri için yeni bir iki referansını duyurdu. Norveçli trol teknesi / gırgır teknesi "Odd Lundberg", aynı adı taşıyan işletmenin sahibi olduğu ve işlettiği 70 metrelik bir gemidir.
2019 yılında inşa edilen balıkçı teknesi, MAN PrimeServ Assist veri odaklı servis çözümü tarafından desteklenen dört zamanlı L32 / 44CR motor, MAN TCR20 turboşarj ve MAN SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) sistemi içeren bir MAN tahrik paketine sahiptir. MAN CEON uygulamada gerçek zamanlı, uzaktan izlemeyi mümkün kılıyor. Akıllı analitik ve MAN uzmanları, ortaya çıkan sorunları tespit etmek için tahrik sistemini gerçek zamanlı olarak izliyor. Sorunların kök nedenleri hemen değerlendirilir ve Odd Lundberg'e bir çözüm öneriyor. MAN, zamandan tasarruf etmek için, mümkün olduğunda geminin baş mühendisi ile uzaktan işbirliği yapıyor.
Odd Lundberg Baş Mühendisi Stian Lundberg, “Teknolojilerinin güvenilirliği ve veriye dayalı hizmetlerdeki yüksek kalitesi nedeniyle çözüm sağlayıcımız olarak MAN Energy Solutions'ı seçtik. PrimeServ Assist hizmetinde en çok sevdiğim şey, MAN ekibinin sistemleri MAN CEON aracılığıyla izlememize yardımcı olması ve özellikle daha az belirgin hataları bulmayı çok daha kolay ve daha az zaman alıcı hale getirmesidir. Bu, gemideki mühendislerin kazandıkları zamandan işlerinin diğer katma değerli görevlerine katkıda bulunabileceği anlamına geliyor. " açıklamasını yaptı.
MAN Energy Solutions, Group Digital Başkanı Per Hansson şunları söyledi: “MAN'ın dijital omurgası MAN CEON, PrimeServ mühendislerine, 'yeşil' balıkçılığı kolaylaştırırken, motorun güvenilirliğini ve kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkararak balıkçılık sektörünün belirli zorluklarını ele alma konusunda yardımcı oluyor. en küçük karbon ayak izi ve en düşük egzoz gazı emisyonları ile. "
Augsburg'daki MAN PrimeServ Başkanı Stefan Eefting ise, “Odd Lundberg'e entegre ve optimize edilmiş bir sistem çözümü sunduk. İşletim sırasında PrimeServ Assist mühendisleri, Odd Lundberg’in özel işletim profili için motor ve SCR verimliliğini ve güvenilirliğini optimize etmek için sürekli olarak değerlendiriyor ve tavsiyelerde bulunuyor." Açıklamasında bulundu.


 


İlginizi çekebilir...

KOSDER Başkanının Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İstiklalimizi, Kurtuluş Savaşı ile birlikte tarihe altın harflerle yazdıran yüce Türk milleti, Cumhuriyetimizin ilanıyla da çağdaş ve demokratik Türki...
30 Ekim 2020

Haliç Tersanesi'nde Bir Yılda 45 Gemi Bakımdan Geçti

İBB, BOTAŞ, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, GESTAŞ ve özel işletmelere ait vapur ve gemilere ek olarak, yıl bitmeden dört gemi daha b...
22 Ekim 2020

MAN Energy Solutions, Amonyak Yakıtlı Motor Geliştiren Konsorsiyuma Liderlik Edecek

Danimarka Yenilik Fonu, 2024 yılına kadar ticari olarak uygun, sıfır karbonlu, iki zamanlı motor sunmayı amaçlayan AEngine projesini destekliyor...
21 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.