E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

KOSDER'in 1. Serbest Kürsü Toplantısı Gerçekleştirildi

KOSDER'in 1. Serbest Kürsü Toplantısı Gerçekleştirildi

20 Aralık 2018 Perşembe / 10:43 | HABERLER17 kez okundu

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER)'nin üyeleri arasında fikir alışverişi ve bilgi paylaşımını sağlama adına düzenlediği 1. Serbest Kürsü toplantısı, 18 Aralık Salı günü gerçekleştirildi.

Toplantıya İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı ve KOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Çakır, TOBB Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, üyeler ve üye temsilcileri katıldı.

Dernek Müdürü/İK Danışmanı Tibet Özay’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Serbest Kürsü’nün açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş, organizasyona gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti. 2018’i aktif ve KOSDER’in hedeflerine uygun bir şekilde değerlendirdiklerini ifade eden Hüseyin Kocabaş, yıl içerisinde gerçekleştirilen aktiviteler hakkında davetlileri bilgilendirdi. Geleceğe dair açıklamalarda da bulunan Başkan Kocabaş, 2019’da da KOSDER olarak sektörün her alanında verimli olma adına çalışmaların sürdürüleceğini vurguladı.

Programda ele alınacak konular hakkında bilgi veren Kocabaş, Koster Yenileme Projesi başta olmak üzere uzmanlar tarafından sunumu yapılacak her konunun ayrı ayrı denizcilik sektörü için önem arz ettiğini dile getirdi. Aynı zamanda Başkan Kocabaş, ilki düzenlenen "Serbest Kürsü" toplantısının geleneksel hale getirileceğinin de müjdesini verdi.

Hüseyin Kocabaş'ın ardından kürsüye çıkan İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı ve KOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Çakır, Koster Yenileme Projesi’nin geçmişi, bugünü ve geleceğine dair üyeleri detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Çakır, idare ile yapılan görüşmeler neticesinde KOSGEB desteği ile projenin yeniden hayata geçebileceği vurgusunu yaptı. Salih Zeki Çakır, konuyla ilgili gelişmeleri denizcilik sektörü ve kamuoyuna aktarmaya devam edeceklerini bildirdi.

Salih Zeki Çakır’ın konuşmasının sonrasında Avukat Ahmet Çan Bozkurt ve Avukat Çağdaş Kırcalı, "Gemilerdeki Sosyal Güvenlik Durumu" konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Bozkurt ve Kırcalı’nın ardından Deniz Ticaret Odası Mali Danışmanı Murat Erişti, "Yurt dışında Şirket Kurma Mevzuatı" hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Daha sonra İstanbul Deniz Otobüsleri Hukuk Danışmanı Avukat Ömer Tosun, "6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" çerçevesinde dikkat edilmesi gereken hususları ve neler yapılması gerektiğini anlattı.

Avukat Ömer Tosun’un ardından söz alan KOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Engin Dönmez ise sahte kiracıların tuzağına düşmemek için alınacak önlemleri ve dikkat edilmesi gerekenleri üyelere aktardı.

Son olarak Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Rana Denizcilik Teknik Müdürü Murat Bakal, tüm sektörü yakından ilgilendiren Balast Suyu Arıtma Sistemi’nin mevcut gemilere entegrasyonu ile ilgili merak edilenler ve sürecin nasıl işleyeceği konusunda sunum yaptı.

Sunum yapan katılımcılara plaket takdiminin ardından Serbest Kürsü toplantısı sona erdi.


 


İlginizi çekebilir...

Uzmar, Towage Şirketi Svitzer 'a 2 Römorkör' ü Teslim Etti.

Römorkör imalatında uluslarası bir üne sahip Uzmar Tersanesi, 12 Mart 2019 tarihinde düzenlenen törenle iki RAstar 3200 sınıf eskort-towage römorkörü ...
13 Mart 2019 Çarşamba / 17:26

Mega Ro-Ro Gemisi Türk Bayrağı'yla Sefere Çıktı..

Türkiye'nin en büyük Ro-Ro operatörü U.N. Ro-Ro'nun Akdeniz İş Birimi'ne bağlı olduğu Avrupa'nın denizcilik ve lojistik devi DFDS, Akd...
7 Mart 2019 Perşembe / 15:53

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran'dan 'İstihdam Seferberliği' Kampanyasına Destek

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran 'Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliğinde elimizi taşın altına koyacağız.'...
6 Mart 2019 Çarşamba / 16:27

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.