E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İMEAK DTO, 2019'un İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

İMEAK DTO, 2019'un İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

11 Ocak 2019 Cuma / 17:15 | HABERLER28 kez okundu

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 2019 yılının ilk toplantısını 10 Ocak Perşembe günü Salih Zeki Çakır'ın başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya katılım oldukça yoğundu. Gündem maddelerinden Oda ve Şubelerin 2018 yılı Kasım ayı mizanları ve fasılları arası aktarma talepleri Adem Kocadağ tarafından okundu ve oybirliği ile kabul edildi. Mizanın kabulünden sonra Oda faaliyetleri ile ilgili hazırlanan film gösterildi.
Ardından Engin Koçak tarafından "2019 yılı Ekonomik Görünüm" başlıklı bir sunum yapıldı.

Toplantıda söz alan Yılmaz Ulusoy, Deniz Ticaret Odası'nın en öncelikli konusunun IMO'nun uygulamaya girecek kısıtlamaları olması gerektiği ve bu kısıtlamaların uygulanmasının ertelenmesi için IMO'ya baskı yapmak gerektiğini söyledi.

Toplantının kapanış konuşmasını İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran yaptı. Kıran YILPORT Liman İşletmeleri'nin Londra’daki Llyod List ödül töreninde dünyanın en iyi liman işletmesi ödülü almasını tebrik ederek başladığı konuşmasında, staj komisyon çalışmalarının bitmek üzere olduğunu belirterek armatörlerden destek istedi.

Koster Yenileme Projesi ile ilgili e bilgi veren Kıran, şunları söyledi: "Ankara’da Koster Yenileme Projesi ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı’nın aldığı inisiyatif neticesinde toplantıya katıldık. Sanayi Bakanlığı Verimlilik Dairesi de toplantıdaydı. Sanayi Bakanlığı yetkililerine projeyi hayata geçirebilmek için devlet desteği anlatılmaya çalışıldı. Devletin katkısı açısından olumlu bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Ulaştırma Bakanlığı devreye girdi. Toplantıda kosteri anlattılar. Devletin net katkı sağlayabileceği konusunda çalışma başlatıldı. İş dönüp dolaşıp yüzde 70 maliyetin nasıl bulacağı konusunda kilitleniyor. Faizleri aşağı çekebilecek neler yapılabilir bunlar araştırılıyor."


 


İlginizi çekebilir...

Sefine Tersanesi'nden Bir ilk: İki Gemi Art Arda Denize İndirildi

Sefine Tersanesi, 29 Aralık Cumartesi günü, Norveçli müşterisi DESS Aquaculture firmasına ait 'Aqua Maløy' ve 'Aqua SPA' isimli iki g...
16 Ocak 2019 Çarşamba / 15:27

SEYAD, 2019 Yılı Mali Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), 2019 yılı Mali Genel Kurul toplantısını 5 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdi....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 09:37

Cihan Usta'nın İmal Ettiği İlk Büyük Gemi Denize İndirildi

Cihan Usta Tekne İmalatı firması tarafından, Samsun Tekkeköy'deki 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde inşa edilen 20 metrelik gemi, denize indirildi......
4 Ocak 2019 Cuma / 13:51

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.