E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

IEC Telecom ve Thuraya anlaşması, Türkiye pazarına VSAT+ hizmetlerinin tedarik edilmesinin önünü açtı

IEC Telecom ve Thuraya anlaşması, Türkiye pazarına VSAT+ hizmetlerinin tedarik edilmesinin önünü açtı

3 Nisan 2019 Çarşamba / 13:22 | HABERLER46 kez okundu

Exposhipping, Istanbul, Nisan 2-5, 2019: IEC Telecom, Thuraya’nın saygı duyulan VSAT+ deniz uydu servisini bölgeye getirecek yeni bir bağlantı ile Türkiye deniz piyasalarına daha iyi katma değerli ses ve veri hizmetleri getirecek.

Thuraya Telekomünikasyon Şirketi ile yapılan anlaşmaya göre, IEC Telekom, üst düzey balıkçılık, açık deniz tesisleri ve ticari filolar da dahil olmak üzere tüm ana denizcilik pazar segmentleri ve müşterileri için VSAT+ ana distribütörü olarak görev yapacak. Hem şirketler hem de denizcilik endüstrisi için kazan-kazan ortaklığında IEC Telecom, Avrupa, Asya-Pasifik (APAC), Orta Doğu ve Afrika (MEA) genelinde VSAT+ sunacak.

IEC Telecom, 20 yılı aşkın bir süredir denizcilik endüstrisine katma değerli ses ve veri hizmetleri konusunda lider bir sağlayıcı olmuştur ve 2018'de en iyi Maritime Thuraya Servis Ortağı ödülüne layık görülmüştür.

Thuraya, VSAT+ 'ı 2018 yılının ilk çeyreğinde başlattı. VSAT+ hizmeti, yüksek verimli hizmetler için artan talebi karşılamak ve yüksek düzeyde güvenilirlik, güvenlik ve esneklik sağlamak için küresel kapsamayla sınıfının en iyisi veri hızları sunuyor. VSAT+, Ku bandını (yüksek hızlı veri için) ve L bandını (yedekleme için) birleştirerek optimum esneklik sağlar. Servis, sesli aramalar, e-posta ve konum bildirme gibi temel iletişim gereksinimlerine ve eğitim, elektronik yayınlar, bakım hizmetleri, kurumsal kaynak planlaması ve mürettebat refahı için içerik gibi yüksek bant genişliği gereksinimlerine yönelik küresel ve bölgesel ihtiyaçları karşılayacak şekilde ölçeklendirilebilir.

Thuraya'daki Maritime M2M & IoT Müdürü Nadeem Khan şunları söyledi: “VSAT+ için Ana Distribütörümüz olarak geniş coğrafi erişime sahip, deneyimli ve yetenekli bir ortak atayarak, satıcılara yüksek kalitede hizmet sunma olanağı sağlıyoruz. Bu, denizcilik endüstrisi için yeni fırsatlar yaratmak üzerine kurulan bir kazan-kazan ortaklığıdır. ”


IEC Telecom Denizcilik Başkan Yardımcısı Nabil Ben Soussia, “Türkiye pazarı IEC Telekom için önemli bir pazardır ve Thuraya VSAT + 'nın piyasaya sunulması Thuraya ile olan ilişkimizde yeni bir bölümün başlangıcını işaret etmektedir. Birlikte deniz iletişim pazarını dönüştürme potansiyeline sahibiz. ”
Türkiye pazarı, IEC Telekom için önemli bir pazardır, çünkü dünya genelinde Türk şirketlerinin sahibi olduğu veya işlettiği 3.000'den fazla gemi vardır. Türkiye, Avrupa, Asya ve Akdeniz'i Karadeniz ile birleştiren coğrafi olarak kilit bir konuma sahiptir.

IEC Telecom Türkiye Genel Müdürü Ahmet Aybar, “IEC Telecom, Türkiye'deki Thuraya, Inmarsat ve Iridium gibi büyük uydu sağlayıcılarıyla doğrudan işbirliği yapan tek Dağıtım Ortağıdır ve amacımız bölgemizdeki Türk ve yabancı denizcilik firmalarına daha iyi çözümler ve destek hizmetleri sunmaktır.”

Thuraya VSAT + servisini desteklemek için IEC Telecom, VSAT cihazları ve servislerinin kontrolünü kolaylaştıran ve aynı zamanda yüksek siber güvenlik seviyeleri sağlayan kendi One Gate çözümünü geliştirmiştir. One Gate, gemi mürettebatı ve alt yüklenicileri için kolay internet erişimi sağlarken, işletme maliyetlerini düşük tutarak iş akışlarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.


Yüksek hızda internet, her zaman açık bağlantı, kullanım kolaylığı, yenilikçilik ve katma değer sağlayan özellikler sunan, operasyonel verimlilik, mürettebat eğlence ve refah seçeneklerini artıran uydu çözümleri için talepler sürekli artmaktadır. VSAT+ ve IEC Telecom’un katma değerli hizmetleri bu talepleri entegre bir çözümle karşılıyor.

IEC Telekom'un bir dizi katma değerli servisi ile geliştirilen Thuraya VSAT+, deniz iletişimi için gerçekten eşsiz bir çözümdür. Uluslararası deniz taşımacılığı şirketleri için Thuraya VSAT+, yıllık taahhüdü olmayan alternatiflerle küresel kapsam sunar. Balıkçılık tekneleri ve yatlar için bölgesel odaklı esnek tarife planları da sunulmaktadır.


Media Contacts
Anastasia Kuzmenko
Global Marketing Manager
T: +971 (0) 50 222 59 37
E: anastasia.kuzmenko@iec-telecom.com

Debra Munford
PR Account Manager
E: dmunford@elabor8.co.uk
T: +44(0) 1296 682356


 


İlginizi çekebilir...

KOSDER'den 9 E.Ü. Denizcilik Fakültesi'nde Konferans

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) heyeti 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nde '˜Koster Armatörlüğü ve İşletmeciliğ...
29 Mayıs 2019 Çarşamba / 11:14

İzmir Shipyard'dan Güney Kore'ye Teknoloji Transferi

Temelleri 1996 yılında atılan Gözüyılmaz Mühendislik'in yurt dışı markası olan İzmir Shipyard, uluslararası pazarlama çalışmalarına hız kesmeden d...
20 Mayıs 2019 Pazartesi / 14:58

GMO Geleneksel İftar Yemeğinde Üyeleri ile Buluştu

Gemi Mühendisleri Odası tarafından 16 Mayıs 2019 tarihinde verilen iftar yemeğinde denizcilik sektör temsilcileri, GMO üyeleri ve aileleri bir araya g...
20 Mayıs 2019 Pazartesi / 11:49

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.