E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Gülümseyen Yunus, DYO ile Yerli Oldu

Gülümseyen Yunus, DYO ile Yerli Oldu

16 Mayıs 2019 Perşembe | HABERLER
60. Sayı (Haziran 2019)
252 kez okundu

Deniz boyaları denilince akla ilk gelen şirket olan ve dünyanın ‘Gülümseyen Yunusu’ olarak bilinen Transocean ile DYO, Türkiye’de işbirliğine imza attı. Transocean markalı ürünleri ‘yerli’ olarak İzmir Çiğli’deki tesislerinde üretecek olan DYO, uluslararası sertifika ve referanslara sahip deniz boyalarını avantajlı olarak sektöre sunacak. Türkiye’de boya sektörünün köklü markası DYO, deniz boyalarında dünyanın önde gelen ismi Transocean ile işbirliğine gitti. Dünyada ‘Gülümseyen Yunus’ olarak bilinen Transocean’ın ürünlerini ‘yerli’ olarak üretecek olan DYO, bu işbirliği ile birlikte deniz boyalarında sektöre yeni bir soluk getirecek.

DYO ve Transocean’ın deniz boyalarında attığı dev adım 6 Mayıs Pazartesi gecesi düzenlenen bir toplantı ile duyuruldu. DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran ile Transocean Coatings Genel Müdürü Kees Zaal’in ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda, deniz boyalarında atılacak ortak adımlar hakkında bilgi verildi.

Sektörde yeni bir sayfa açıldı
1959 yılından bu yana gemiler, açık deniz tesisatları, endüstriyel tesisler ve yatlar için zehirli boya, antikorozif ve daha pek çok kaplama geliştiren Transcoean ile Türkiye’de ‘boya denilen her yerde var olan’ DYO’nun işbirliği ile deniz boyalarında ‘yerli ve milli’ bir adım atılmış oldu.
Yaşar Grubu’nun 1954 yılında İzmir Bornova’da Türkiye’ye kazandırdığı ilk ve tek boya fabrikası DYO’nun sektörde 65 yılı aşan tecrübesi ile Transcoean’ın buluşması deniz boyalarında sektöre birçok avantajı da beraberinde getirecek. Öncelikle uluslararası sertifika ve referanslara sahip deniz boyları DYO’nun İzmir Çiğli’deki fabrikasında üretilerek ‘yerli’ bir kimlik taşıyacak. Yerli ve milli DYO Transocean ürünleri üretimin zamanında müşteriye teslim edilmesinin yanı sıra maliyet avantajı da sağlayacak.

60'a yakın ülkede yerli üreticelerle çalışıyor
Tüm ürünleri IMO-AFS koduna uygun olarak sertifikalandırılan Transocean, müşterilerine faydalı olabilecek yeni ürünler için dünyanın birçok noktasında araştırma-geliştirme faaliyetlerini sürdürmekte. 60’a yakın ülkede yerli üreticilerle çalışan Transocean boya sistemleri, Norsok M-501 ve ISO-20340 standartlarının uygulandığı petrol ve gaz endüstrisindeki en zorlu şartname özelliklerini karşılamakta.

Bu nedenle, Shell, Eni, YPF, Petronas ve ADNOC gibi firmalar, ürün, sondaj ve yarı batan platformlar, kıyı tesisleri inşalarının yanı sıra tamir bakım proseslerinde Transocean boyalarını tercih etmekte.

DYO Transocean “Gülümseyen Yunus”la fuara damga vurdu
Expomaritt Exposhipping İstanbul Fuarı’na, dünyanın ‘Gülümseyen Yunusu’ olarak bilinen Hollanda merkezli Transocean ile DYO’nun işbirliği damgasını vurdu. DYO fuarda, Türkiye’de üretilen Dyo Transocean Deniz Boyaları’nın tanıtımını yaptı. Bu yıl fuarın yıldızı dünyanın ‘Gülümseyen Yunusu’ olarak bilinen Hollanda merkezli Transocean ile işbirliğine giderek bu marka ile ‘yerli ve milli’ üretime başlayan DYO oldu. 

Boya sektörüne ilk adımını 1927 yılında deniz boyaları ticareti ile atan Yaşar Grubu’nun; uluslararası markası DYO, fuardaki A101 nolu standında hem Transocean ile işbirliğini duyurdu hem de DYO Transocean Deniz Boyaları ürünlerinin tanıtımını yaptı. Bu arada 35 ülkeden, 200’ü aşkın katılımcı ve 600’ün üzerinde markanın yer aldığı 15. Expomaritt Exposhipping İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı’nın sponsorları arasında yer alan DYO’nun açılışa özel olarak organize ettiği ritim gösterisi de büyük ilgi gördü.


 


İlginizi çekebilir...

Norveç'e İhraç Edilen Gemilerde ELKON Katkısı

Dünyanın en büyük ikinci deniz ürünleri üreticisi Norveç'te balıkçılık sektörünün inovasyonlarına Türkiye ev sahipliği yapıyor....
12 Eylül 2019 Perşembe

Sefine Tersanesi Aqua Spa Gemisini Teslim Etti

Sefine Tersanesi eş zamanlı olarak denize indirdiği Aqua Spa ve Aqua Maloy gemilerinin ilkini teslim etti....
11 Eylül 2019 Çarşamba

Valmet ve Seastema'dan Denizcilik Otomasyonunda İş Birliği

Denizcilik otomasyonunun global öncülerinden Valmet ve Seastema güçlerini birleştirdi. İş birliği ile denizcilik endüstrisinin otomasyon konusundaki i...
26 Ağustos 2019 Pazartesi

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.